Kwiaty do biura – dobra opcja na 2023

Written in

by

Posiadając biuro, to warto jest zainwestować w kwiaty doniczkowe, jako stały element ozdoby. Nosi to ze sobą ogrom zalet. Przede wszystkim Twoi pracownicy nawet w ponure dni będą czuli się lepiej, widząc tak piękne rośliny. Każdego dnia pochłania ich monotonia oraz szereg obowiązków do wykonania. Jednak dzięki takiemu wystrojowi, to zwiększa się ich efektywność pracy. Nie tylko w biurze można umieścić różnego rodzaje kompozycje kwiatowe. Możesz również je ulokować w sklepach, salonach fryzjerskich i gdziekolwiek tylko zechcesz. Twoi klienci, widząc, że posiadasz tego typu rośliny, z pewnością będą tak mocno zachwyceni, że znowu przyjdą. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto korzystać z usługi kwiatów do biura i nie tylko.

Na czym polega usługa kwiatów do biura?

Wiele biur często wydaje się zimnych, co może szybko spowodować utratę zainteresowania pracą. Aby jak najlepiej opanować codzienną pracę, zalecamy umieszczenie w biurze świeżych kwiatów doniczkowych. To sprawia, że Twoje miejsce pracy wygląda ładniej i możesz zająć się nadchodzącą pracą z nową energią. Po co cały czas rozglądać się w biurze, sklepach oraz innych przestrzeniach za ścianami, biurkami oraz artykułami spożywczymi, skoro odrobinę zieleni uatrakcyjni dane miejsce? Usługa kwiatów do biura polega przede wszystkim na tym, że firma analizuje całą przestrzeń, gdzie mogą stać doniczki z roślinami. Następnie pracownik kwiaciarni proponuje, gdzie najlepiej umiejscowić i w jakiej ilości konkretne rodzaje roślin. Zazielenienie różnego rodzaju przestrzeni jest nowym trendem. 

Ponadto taka usługa polega również na tym, iż umieszcza się kwiaty do biura, w zabudowach meblowych oraz sztuczne zarośla. Wszystko po to, aby dodać przemiłej atmosfery. W badaniach naukowych Stowarzyszenia Florystów Polskich stwierdzono, iż duża ilość roślin zielonych oraz kolorowych, dodaje człowiekowi dużą dawkę humoru oraz uśmiech na twarzy. Bardzo popularne są całe ściany zielone, czyli jest to specjalna przestrzeń w biurze, gdzie jest duża ilość ładnie wkomponowanych kwiatów na ścianie.

Przebieg współpracy

Często zdarza się tak, że dane biuro posiada już gotowy projekt architektoniczny z zaplanowanymi miejscami na zieleń. Następnie analizujemy go oraz dobieramy odpowiednie do panujących warunków rodzaje roślin. W przypadku dużych przedsiębiorstw, gdzie są biura tzw. open office, to bardzo często tak się dzieje. 

Zazwyczaj mniejsze biura nie posiadają żadnego gotowego projektu. W związku z tym na wizji lokalnej pracownik przychodzi do tej przestrzeni oraz zaczyna myśleć, jak najbardziej kreatywniej umieścić poszczególne rośliny. Ważne jest zachowanie harmonii z istniejącymi meblami biurowymi. Może zdarzyć się również tak, że klient będzie miał jakieś konkretne wymagania lub wytyczne. Wtedy obowiązkowo przyporządkowujemy te wymagania do naszych wizji. 

Jak już wszystko wiemy, to przystępujemy do działania. A mianowicie przygotowujemy kilka propozycji wystroju. Opracowujemy ofertę oraz gdy klientowi się spodoba nasza propozycja, to przechodzimy właściwie od razu do jej realizacji. Czasami, jeśli klient będzie chciał mieć rośliny egzotyczne, to trzeba troszkę dłużej poczekać, żeby je sprowadzić. Jednak nie ma z tym najmniejszego problemu. Jednym słowem — wszystkie chwyty są u nas dozwolone co do rodzajów roślin. 

Ponadto oferujemy oraz zarazem rekomendujemy współpracę w zakresie cyklicznej pielęgnacji wszystkich roślin w biurze. Dzięki temu masz gwarancję, że nie uschną oraz zawsze będą bardzo zadbane. Bardzo często zapracowani przedsiębiorcy nie mają czasu na opiekowanie się tyloma roślinami. W związku z tym, aby zapewnić im należytą kondycję przez wiele lat, nasza firma wychodzi Twoim oczekiwaniom naprzeciw. 

Korzyści z posiadania kwiatów w biurze

Roślinność pomaga zmniejszać stres. Widok koloru zielonego działa uspokajająco, więc ludzie przebywający w zielonym pomieszczeniu mają niższe ciśnienie krwi i czują się bardziej zrelaksowani i szczęśliwsi. Ponadto zmniejszają ryzyko przeziębienia i zatkanego nosa o 30%. Dzieje się tak, ponieważ rośliny zwiększają wilgotność i pochłaniają cząsteczki kurzu z powietrza. Rośliny nie tylko wiążą kurz, ale także filtrują zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniu. Między innymi pochłaniają dwutlenek węgla i przekształcają go w tlen. Wyższa wilgotność poprawia również klimat w domu. Badanie NASA pokazuje, że gatunki roślin, takie jak Epipremnum i Spathiphyllum, mogą oczyszczać powietrze w pomieszczeniach. Liście roślin mogą pochłaniać hałas tła, poprawiając akustykę pomieszczeń. Mało tego, to wytwarzają tlen, więc zawsze w biurze będziesz miał/a dostęp do świeżego powietrza. Rośliny poprawiają nastrój, dodają pozytywnej energii i zwiększają poczucie szczęścia. Oczyszczające powietrze właściwości roślin mogą przeciwdziałać bólom głowy. Naukowcy odkryli, że rośliny mogą filtrować szereg chemikaliów domowych z powietrza w pomieszczeniach, w tym benzen, trichloroetylen i formaldehyd. Formaldehyd, częsta przyczyna bólów głowy, jest gazem używanym do produkcji skór czy dywanów i znajduje się w niemal każdym wnętrzu. Czyste powietrze, lepszy nastrój, zdrowsze środowisko życia – oprócz pozytywnego działania roślin jest jeszcze jedno, które jest szczególnie ważne, jeśli wykonujesz wymagające zadania: rośliny sprzyjają koncentracji. Badania NASA pokazują, że naturalne, zielone środowisko pomaga odzyskać koncentrację po krótkiej dekoncentracji, zachować większą czujność i przeciwdziałać zmęczeniu. Zwiększ swoją produktywność, umieszczając rośliny na, za lub nad biurkiem.

Dlaczego warto z nami pracować?

Wybierając nasze usługi, masz pewność jej rzetelnego wykonania. Posiadamy sprawdzonych dostawców roślin, którzy z nami współpracują od początku istnienia naszej firmy. Wysoka jakość jest możliwa poprzez lata doświadczeń. Kochamy kwiaty oraz rośliny wszelkiego rodzaju. Robimy to z pasją. Posiadamy dziesiątki zrealizowanych projektów, które zostały wykonane dla najbardziej wymagających i największych klientów w Polsce. Zawsze dobieramy takie kompozycje kwiatowe, że każda ze stron jest w pełni zadowolona. 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *