Zwiedzanie


KOŚCIÓŁ, KTÓRY MUSISZ ZOBACZYĆ !
TURYSTO! PIELGRZYMIE !

UWAGA: 31 maja archikolegiata będzie nie czynna!!!

Tum łęczycki to wyjątkowe miejsce. Kolebka polskości. To tu na nowo możesz odkryć entuzjazm swojej wiary. Dziękuję, że tutaj jesteś. Zrób wszystko, aby Twoje życie było dla innych mocą i siłą wiary. Niech w sercu Twoim płonie Ogień Bożej miłości, którego żadne fale nie ugaszą. Dawaj świadectwo dobra! 


CIESZYMY SIĘ TWOJĄ OBECNOŚCIĄ,
JESTEŚ W MIEJSCU, gdzie przed rokiem 1097 istniało benedyktyńskie opactwo. 

ARCHIKOLEGIATĘ W TUMIE k/Łęczycy, można zwiedzać w następujących dniach:

  • w poniedziałki, wtorki - nieczynne 
  • od środy do soboty w godz. 10.00 - 18.00
  • NIEDZIELA – między nabożeństwami oraz w godz. 13.15 - 18.00

Nie ma możliwości zwiedzania kościoła podczas uroczystości religijnych oraz  Mszy świętych.

Sezon turystyczny  trwa od początku maja do połowy października. W pozostałym czasie zwiedzanie możliwe w grupach po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem tel.:  790 760 107 ; e-mail: parafia.tum@gmail.com  

Wszelkie zapytania można kierować również przez stronę facebook.com/Tumkolegiata.

INFORMACJE TURYSTYCZNE

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe.

Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.

W regionie szczególnie warto zwiedzić

Muzeum w Łęczycy, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona archikolegiacie i grodzisku.

Jeżeli chodzi o bazę gastronomiczną. Bez względu na to, czy zatrzymacie się tu na chwilę, czy na dłużej - będziecie oczekiwani i serdecznie przyjmowani.W gust smakoszy z pewnością trafią:

  • "Gościniec tumski" - potrawy nie tylko sycące, ale i smaczne. kontakt: +48 661 572 021; +48 24 389 27 58
  • "Oberża na progu Tumu", serwująca kuchnię staropolską, znajdująca w pobliskiej miejscowości Kwiatkówek.
  • Inne najbliższe lokale gastronomiczne znajdują się w Łęczycy.

Poszukujący noclegu mogą zatrzymać się w hotelach wzdłuż drogi krajowej nr 1, na terenie Łęczycy, w Sierpowie (na południe od Łęczycy) oraz w Topoli Królewskiej (na północ od Łęczycy). 

Tum należy administracyjnie do Gminy Góra Św. Małgorzaty. 

* czas zwiedzania ok. 25 min, 30 m od Kościoła jest WC do dyspozycji  turystów.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.