Zwiedzanie


KOŚCIÓŁ, KTÓRY MUSISZ ZOBACZYĆ !
TURYSTO! PIELGRZYMIE !

Tum łęczycki to wyjątkowe miejsce. Kolebka polskości. To tu na nowo możesz odkryć entuzjazm swojej wiary. Dziękuję, że tutaj jesteś. Zrób wszystko, aby Twoje życie było dla innych mocą i siłą wiary. Niech w sercu Twoim płonie Ogień Bożej miłości, którego żadne fale nie ugaszą. Dawaj świadectwo dobra! 

 


CIESZYMY SIĘ TWOJĄ OBECNOŚCIĄ,
JESTEŚ W MIEJSCU, gdzie przed rokiem 1097 istniało benedyktyńskie opactwo. 

ARCHIKOLEGIATĘ W TUMIE k/Łęczycy, można zwiedzać w następujących dniach:

  • w poniedziałki, wtorki - nieczynne 
  • od środy do soboty w godz. 10.00 - 18.00
  • NIEDZIELA – między nabożeństwami oraz w godz. 13.15 - 18.00

Nie ma możliwości zwiedzania kościoła podczas uroczystości religijnych oraz  Mszy świętych.

Sezon turystyczny  trwa od początku maja do połowy października. W pozostałym czasie zwiedzanie możliwe w grupach po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem tel.:  790 760 107 ; e-mail: parafia.tum@gmail.com  

Wszelkie zapytania można kierować również przez stronę facebook.com/Tumkolegiata.

INFORMACJE TURYSTYCZNE

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe.

Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.

W regionie szczególnie warto zwiedzić

Muzeum w Łęczycy, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona archikolegiacie i grodzisku.

Jeżeli chodzi o bazę gastronomiczną. Bez względu na to, czy zatrzymacie się tu na chwilę, czy na dłużej - będziecie oczekiwani i serdecznie przyjmowani.W gust smakoszy z pewnością trafią:

  • "Oberża na progu Tumu", serwująca kuchnię staropolską, znajdująca się w pobliskiej miejscowości Kwiatkówek.
  • Inne lokale gastronomiczne znajdują się w Łęczycy.

Poszukujący noclegu mogą zatrzymać się: Noclegi przy Kolegiacie - tel: 601 419 913;

w hotelach wzdłuż drogi krajowej nr 1, na terenie Łęczycy, w Sierpowie (na południe od Łęczycy) oraz w Topoli Królewskiej (na północ od Łęczycy). 

Tum należy administracyjnie do Gminy Góra Św. Małgorzaty. 

* czas zwiedzania ok. 25 min, 30 m od Kościoła jest WC do dyspozycji  turystów.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.